Hydroizolacja, a systemy klejone dachów

Hydroizolacja, a systemy klejone dachów

Nowoczesna hydroizolacja dachów z użyciem specjalnej folii Fatrafol 807 lub 807/V to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większe uznanie wśród właścicieli budynków. Dzięki zastosowaniu systemów klejonych, izolacja dachowa staje się trwała, wydajna i odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W poniższym artykule przedstawiamy zalety stosowania membrany Fatrafol oraz szczegóły dotyczące montażu hydroizolacji dachów.

Zastosowanie folii Fatrafol w systemach klejonych

Hydroizolacja dachów z użyciem folii Fatrafol polega na przyklejeniu specjalnej folii hydroizolacyjnej do powierzchni struktury dachu. Kleje stosowane w tym procesie muszą wykazywać odpowiednią przyczepność do danej powierzchni, a także być odporne na obciążenia wynikające z działania wiatru.

Staranne łączenie poszczególnych pasów folii odbywa się na zakładkę, z wykorzystaniem ręcznych lub automatycznych zgrzewarek. Łączenia poprzeczne na końcach pasów są dodatkowo zabezpieczane za pomocą paska folii Fatrafol 804, co zapobiega powstawaniu nieszczelności i uszkodzeń w tych newralgicznych miejscach.

Zalety stosowania systemu hydroizolacji dachów z folią Fatrafol

System hydroizolacji dachów z użyciem folii Fatrafol wykazuje wiele zalet. Membrany te wykonane są bowiem z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak PVC (polichlorek winylu). Przede wszystkim system ten zapewnia doskonałą ochronę przed przenikaniem wilgoci w głąb konstrukcji dachowej, co jest szczególnie istotne w przypadku dachów płaskich, narażonych na zaleganie wody czy śniegu.

Inne atuty tej metody wskazujące na jej wysoką jakość to wieloletnia żywotność, duża trwałość, łatwość i szybkość montażu oraz niska waga, która nie obciąża znacząco konstrukcji dachowej. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na ten system hydroizolacji, utrzymują przedłużoną gwarancję na jego skuteczność. Dzięki temu zyskują oni pewność, że budynek będzie odpowiednio zabezpieczony przez bardzo długi czas.

Proces montażu hydroizolacji dachów z użyciem folii Fatrafol

Montaż hydroizolacji dachów z systemem klejonym za pomocą folii Fatrafol obejmuje kilka etapów. Na początku należy przygotować powierzchnię dachu, a następnie zastosować odpowiednie kleje, takie jak Fatrafix TI, do klejenia termoizolacji. Kolejnym etapem jest zamocowanie właściwej membrany hydroizolacyjnej FATRAFOL, używając do tego kleju Fatrafix FM. W procesie tym wykorzystuje się również elementy dodatkowe, takie jak pasy okapnikowe, narożniki wewnętrzne wykonane z blachy powleczonej PVC Fatranyl.

Stosowanie nowoczesnych systemów hydroizolacji dachów z użyciem specjalnej folii Fatrafol to gwarancja trwałości, niezawodności i wysokiej jakości izolacji dachowej. Dzięki temu rozwiązaniu właściciele budynków mogą cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem przez wiele lat. Systemy klejone hydroizolacji dachów oferują bowiem znacznie więcej korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami uszczelniania.